Masz pytania? Napisz do nas!

Zadzwoń do nas! +48 509 768 364

Strona główna » Oferta biznesowa » Ochrona przed nieuczciwą konkurencją

Ochrona przed nieuczciwą konkurencją

W czasach ogromnego rozwoju gospodarczego, bardzo ważna jest, zarówno do partnerów biznesowych, jak i konsumentów, uczciwa konkurencja. Przepisy polskiego prawa regulują tę problematykę w art. 3 Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503), zgodnie z którą czynami nieuczciwej konkurencji jest między innymi działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes przedsiębiorcy lub klienta.

Dlatego, jeżeli chcesz wykluczyć obawę zagrożenia lub naruszenia interesów Twojej firmy, chcesz ochronić swoje przedsiębiorstwo przed ewentualnymi kosztami finansowymi wywołanymi nieuczciwą konkurencją, skontaktuj się z nami.

Na Twoje zlecenie ustalimy, czy działania konkurencji są sprzeczne z prawem, dobrymi obyczajami lub zagrażają Twoim interesom, ustalimy firmy lub osoby, które są odpowiedzialne za naruszenie powyższych zasad, a także dotrzemy do niezbędnych informacji i dowodów, które pozwolą na dochodzenie swoich praw w sądzie.