Masz pytania? Napisz do nas!

Zadzwoń do nas! +48 509 768 364

Strona główna » Oferta biznesowa » Wywiad gospodarczy

Wywiad gospodarczy

Zamierzasz podpisać umowę z kontrahentem i nie jesteś pewien, czy możesz mu zaufać? Chcesz dowiedzieć się czy w przeszłości kontrahent ten nie oszukał kogoś innego i czy nie spotka Cię podobny los? W dobie postępującego rozwoju i ogromnej konkurencji wśród firm należy z dużą ostrożnością wybierać partnerów biznesowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o współpracy z kontrahentem, warto sprawdzić jego rzetelność oraz wiarygodność finansową za pomocą wywiadu gospodarczego.

Funkcjonowanie przedsiębiorstw związane jest z dużym ryzykiem prowadzonej działalności, który może być związany z czynnikami zewnętrznymi, na które przedsiębiorca nie może mieć wpływu, takimi jak polityka monetarna, podatkowa lub gospodarcza. Natomiast można mieć wpływ, dzięki podejmowanym właściwym decyzjom, na zmniejszenie potencjalnego ryzyka związanego z czynnikami wewnętrznymi. Od tego czy decyzje te są właściwe, decyduje często dostęp do sprawdzonych, rzetelnych informacji, które zapewnia wywiad gospodarczy.

Celem wywiadu gospodarczego jest ochrona przedsiębiorstwa przed współpracą z nierzetelnymi lub nieuczciwymi kontrahentami. Za pomocą odpowiednich narzędzi dyskretne sprawdzamy wiarygodność przyszłego kontrahenta lub biznesowego partnera. Nasze działania sprawdzające przeprowadzamy także w stosunku do firm, z którymi już podjąłeś współpracę, dzięki czemu możesz bez obaw kontynuować wspólne przedsięwzięcia.

Jeżeli chcesz oszczędzić sobie niepotrzebnych kłopotów finansowych, skutkujących pogorszeniem kondycji finansowej firmy, a nawet jej likwidacją, pomożemy Ci sprawdzić wiarygodność danego kontrahenta i uniknąć podpisania umowy z niewypłacalnym partnerem. Dotrzemy do istotnych informacji o jego stanie majątkowym, ewentualnym zadłużeniu oraz o dotychczasowej działalności.

Kontrola stanu faktycznego badanej firmy wiąże się między innymi ze sprawdzeniem płynności finansowej i wiarygodności płatniczej, praw własności do nieruchomości, czy też rzetelności w kontraktach handlowych lub opinii, jaka panuje w środowisku.

Wywiadu Gospodarczego i Czynności Detektywistycznych

 • kompleksowe sprawdzenie podmiotu w bazach danych
 • ustalenie nieruchomości osób zarządzających
 • specjalistyczna analiza danych internetowych ze wszystkich dostępnych źródeł informacji
 • ocena wiarygodności płatniczej i ewentualnych zobowiązań
 • przeprowadzenie wywiadu o firmie w instytucjach i wśród przedsiębiorców powiązanych
 • weryfikacja faktycznej działalności i miejsca jej prowadzenia
 • ustalenie majątku firmy, w tym nieruchomości oraz ruchomości
 • przeprowadzenie wywiadu wśród pracowników i kooperantów
 • przeprowadzenie wywiadu o właścicielach firmy, wspólnikach oraz osobach zarządzających
 • sprawdzenie możliwych powiązań kontrahenta z grupami przestępczymi !!!
 • weryfikacja rzetelności w kontaktach z potencjalnymi klientami

Każdorazowo z czynności i ustaleń otrzymacie Państwo pełne sprawozdanie wraz z załącznikami w postaci raportów z danych obszarów i dokumentacją video/foto.

Wszelkie działania prowadzimy w sposób dyskretny zapewniający ochronę tajemnicy zlecenia i danych Zleceniodawcy.